Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.ultrasbroniarze.fora.pl Strona Główna -> SPRAWY KLUBOWE

Gotyk

Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 174

Skąd: Pochwały: 5/5 Nagrody: 5/5 Odznaczenia: 6/5

PostWysłany: Pią 00:26, 20 Mar 2009    Temat postu: Mazowsze Grójec - BROŃ RADOM 0:2

W SOBOTĘ DERBY TRZECIEJ LIGI.
MAZOWSZE GRÓJEC PODEJMUJE BROŃ RADOM.

W sierpniu Broń wygrała 1:0 z Mazowszem.
Gola zdobył Robert Rogala (z prawej).

Sobotnie trzecioligowe derby regionu radomskiego będą z kilku względów nietypowe. Kibice Broni podkreślają, że 21 marca przypada kolejna, 83 już rocznica powstania klubu. W sporej liczbie wybierają się, aby dopingować swoją drużynę.

- Kibice mogą być naszym 12 zawodnikiem, dlatego zależy nam, aby pomogli nam w Grójcu swoim dopingiem - mówi szkoleniowiec radomian Artur Kupiec.

Zarówno trener Broni, jak i jego brat Wojciech oraz nowy bramkarz, Paweł Młodziński jeszcze niedawno grali w Mazowszu Grójec. Zgodnie twierdzą, że w sobotę sentymentów nie będzie, a wręcz przeciwnie zrobią wszystko, aby jak najlepiej zaprezentować się w potyczce z Mazowszem.

Także w Mazowszu nie trudno doszukać się byłych "Broniarzy”. Wszak trener Konrad Główka i napastnik Michał Kucharski spędzili na Narutowicza 9, wiele lat.

PostWysłany: Pią 19:12, 20 Mar 2009    Temat postu:

JEŚLI MECZ BRONI Z GRÓJCEM NAZYWASZ DERBAMI TO ...AŻ MI CIĘ ŻAL...

qveyt

Posty: 367

Skąd: Z drugiej ligi!

PostWysłany: Pią 21:45, 20 Mar 2009    Temat postu:

tomas napisał:

A może zauważyłeś że to artykuł z Echa Dnia, to tak po pierwsze?
Po drugie słowo "derby" na przestrzeni ostatnich lat jakoś straciło swoje znaczenie, mnożą się derby regionu, derby województwa, czekam tylko kiedy usłyszę o derbach kraju.
A po trzecie... NIE DRAŻNIJ MODA Exclamation Laughing

agressive

Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 173

Skąd: Stare Planty

PostWysłany: Pią 22:15, 20 Mar 2009    Temat postu:

kiedy na pewnym portalu bylo nawet o derbach Niemiec:)

qveyt

Posty: 367

PostWysłany: Sob 20:08, 21 Mar 2009    Temat postu:

MAZOWSZE GÓJEC - BROŃ RADOM 0:2 (0:1)
Bramki: M.Kocon (38., 75.).
Mazowsze: Łuszczyk - Zawadzki, Białecki, Kikowski, Złoch, Łaski, Kołacz, Kulczycki (46. Samoraj, 57. Żaczek), Jakubiak (46. Białek), Kucharski (72. Karls), Hrycajewski,
Broń: Młodziński - Trojanowski, Kupiec, Jarząbek, Jędrzejewski, Sałek, Cichawa, Doliński (66. Drachal), Banaszkiewicz (87. P. Kocon), Wajszczuk (60. Chudziński), M. Kocon (82. Rogala).

Mazowsze Grójec i Broń Radom zainaugurowali piłkarską wiosnę bezpośrednim pojedynkiem. Broń wygrała 2:0 po bramkach Michała Kocona.

Już wyjściowa jedenastka ekipy radomskiej Broni stanowiła spore zaskoczenie nie tylko dla rywali, ale i kibiców. Zabrakło w nim miejsca dla napastników Roberta Rogali, Arkadiusza Chudzińskiego czy Andrzeja Drachala. Co ciekawe, w meczowej osiemnastce nie znalazło się miejsce dla Daniela Grymuły.

Dopinogwana przez niemal 200-osobową grupe kibiców Broń na początku dość niemrawo ruszyła do ataków. Pierwsze kończyły się dośrodkowaniami Michała Dolińskiego, które jednak przechwytywali obrońcy Mazowsza. Najlepiej o niezbyt porywającym widowisku do 15 minuty niech świadczy fakt, że zarówno Piotr Łuszczyk, jak i Paweł Młodziński intensywnie rozgrzewali się w polu bramkowym. Dopiero po stałych fragmentach gry piłka padała łupem golkiperów. Ciekawostką jest, że Łuszczyka o mały włos nie zaskoczyli swoi obrońcy. W 23. minucie do dośrodkowania Dolińskiego nie doszedł Patryk Wajszczuk. A miał przed sobą pustą bramkę...

W odpowiedzi Rafał Białecki strzałem głową o mały włos nie pokonał Młodzińskiego. Bramkarz Broni spisał się jednak na medal. Okazało się, ze rozgrzewka obydwu bramkarzom wyszła na dobre, bowiem po kąśliwym uderzeniu Wajszczuka rewelacyjna interwencją popisał się Łuszczyk. Co się nie udało Wajszczukowi, dokonał Michał Kocon. Po dośrodkowaniu Michała Dolińskiego najpierw trafił piłką w słupek. Dobitka była już bezbłędna.

Tuż przed przerwą bliski pokonania Młodzińskiego był Michał Kucharski, ale golkiper Broni cudem wybronił futbolówkę. Także po przerwie to Młodziński jako pierwszy dwukrotnie musiał interweniować. Strzały Przemysława Łaskiego i Bartosza Zawadzkiego były jednak zbyt lekkie, żeby go zaskoczyć.

Pechowo udział w pojedynku zaznaczył Piotr Samoraj. Podobnie jak jesienią, tak i tym razem, napastnik już po sześciu minutach opuścił boisko na noszach.

Chwilę później po strzale Cichawy piłka odbiła się od poprzeczki. Ten sam zawodnik także w 63. minucie miał szansę pokonać Łuszczyka, ale jego strzał był za lekki. Podobnie zresztą jak Marcina Hrycajewskiego z Mazowsza z rzutu wolnego.

Już w 71 minucie mogło być po meczu Arkadiusz Chudziński nie trafił jednak w wybornej sytuacji po podaniu Kocona. Ten drugi nie miał za to problemów cztery minuty później, gdy po podaniu Andrzeja Drachala wpakował futbolówkę do siatki. Szansę na podwyższenie wyniku miał także Drachal, ale w doliczonym czasie gry przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

źródło: radomsport.pl

Skin Created by: Sigma12